Vinařství roku 2012

Ocenění Vinařství roku mělo svou premiéru v roce 2010. Jde o jedinou soutěž v České republice, která posuzuje vinařství komplexně – nejen na základě kvality vyráběného vína, ale také podle toho, jak svým podnikáním přispívá k rozvoji oboru vinařství. Velkou váhu má úspěch vín daného vinařství v oblastních soutěžích systému Národní soutěže vín, umístění vína v Salonu vín ČR a na zahraničních soutěžích.

Ocenění Vinařství roku může získat pouze vinařství prokazující opakovanou kvalitu vín, uděluje se vždy za uplynulý rok. V letošním roce bude nově předána také cena mladému vinaři – enologovi do 38 let.

 

Šestici postupujících pro rok 2012 tvoří Moravíno Valtice, Sonberk Popice, Vinařství Vladimír Tetur Velké Bílovice, Vinařství Volařík Mikulov, Vinařství Štěpán Maňák Žádovice a Znovín Znojmo.

Výsledky budou vyhlášeny 28. 3. 2013 v Lucerně Praha. Tak jako každoročně bude vyhlášena i cena Vindemia Publica - cena veřejnosti. V termínu od 25. 2. do 25. 3. může každý hlasovat pro své oblíbené vinařství na www.vindemiapublica.cz nebo www.vinarstviroku.cz.

Naše vinařství děkuje za Vámi poskytnuté hlasy do soutěže Vindemia Publica - cena veřejnosti.


Aktualita
Nahoru