O našem vinařství

Jsme firma rodinného typu, založená v roce 1992. Najdete nás ve slovácké podoblasti jižní moravy, asi 6 km od Kyjova. Tato oblast je od severních větrů chráněna pohořím Chřiby. Právě na těchto jižních svazích, které dávají této krajině malebný ráz jsou nejlepší vinice.

 

Naše vinice obděláváme v katastru obce Kostelec, kde v trati Stará hora máme přes 4 ha vinic na kterých jsou odrůdy Rulandské bílé, Muškát moravský, a Muller Thurgau. V katastru obce Hýsly obděláváme 5 ha vinic s odrůdami Merlot, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské modré, Chardonnay, Muller thurgau a Veltlínské červené rané.

 

Další naše vinice se nachází v Žádovicích v trati Fěruňk obděláváme 10ha, zde je odrůdová skladba rozmanitější. Jsou zde,Ryzlink rýnský, Tramín červený, Cabernet moravia, Svatovavřinecké, Rulandské modré, Pálava, Neuburské, Rulandské šedé, Sauvignon, Merlot, Sylvánské zelené, Irsai Oliver, Veltlínské zelené, Hibernal a Kerner. Více informací naleznete v našem eshopu.

 

 

Půda je zde hlinitopísčitá a sprašovitá. Starší vinice jsou zatravněny, mladé výsadby jsou udržovány černým úhorem. Ošetřování vinic provádíme v souladu s integrovanou produkcí. Na všech vinicích máme nasazeny dravé roztoče, kteří udržují harmonický ekosystém. Důsledkem toho jsme zcela vyloučili použití herbicidů a jedů.

Vyrábíme a prodáváme kvalitní přívlastková vína, typická pro jižní moravu. Prodej vína Vám nabízíme prostřednictvím našeho eshopu, kde se také dozvíte více informací o každém našem víně.

 

 

Naše vína lze zakoupit ve vinotékách po celé České republice, i na Slovensku